System CEREC inLab 3D
Stomatologia estetyczna
Stomatologia zachowawcza
Endodoncja
Implantoprotetyka
Chirurgia
Diagnostyka rentgenowska
Promocje
W naszej klinice pracuje aparat tomograficzny ProMax 3D firmy Planmeca.


Tomografia komputerowa umożliwia zobrazowanie wybranego obszaru ciała w postaci obrazu trójwymiarowego. W porównaniu do zwykłego zdjęcia radiologicznego, które jest "cieniem" prześwietlanych struktur anatomicznych, tomografia komputerowa pozwala na oglądanie obrazu z dowolnej strony i w dowolnym przekroju. W ten sposób lekarz może bardzo precyzyjnie określić położenie istotnych szczegółów anatomicznych, postawić trafniejszą diagnozę i przygotować precyzyjniejszy plan leczenia.

Nowoczesna technologia wykorzystywana w urządzeniu ProMax3D umożliwia zobrazowanie i pomiary szczegółów anatomicznych o wielkości powyżej 100 mikronów, czyli mniejszych niż kropka na końcu tego zdania. Zaawansowana obróbka komputerowa powstającego zdjęcia umożliwia dodatkową poprawę jakości i czytelności powstałego obrazu trójwymiarowego.


Przy wykonywaniu ekspozycji urządzenie precyzyjnie skanuje tkanki, które mieszczą się w walcu o wysokości 8 cm i średnicy 8 cm. Tak małe pole obrazowania połączone z bardzo wysoką czułością sensora umożliwia minimalizację dawki promieniowania Roentgena. W przypadku zdjęć zębów trzonowych dawka zaabsorbowana przez Pacjenta jest równoważna promieniowaniu tła, które każdy z nas otrzymuje ze źródeł naturalnych w ciągu niecałych trzech dni. W porównaniu z innymi badaniami
radiologicznymi narażenie na promieniowanie jest bardzo niskie. Standardowe prześwietlenie mammograficzne wymaga dawki, która jest wyższa trzydzieści siedem razy, a pełnowymiarowa tomografia szpitalna to ekspozycja nawet przy czterystukrotnie wyższej dawce.

Aby zapewnić Państwu jeszcze wyższą ochronę wszystkie badania wykonywane są w fartuchu ochronnym, który nie dopuszcza do napromieniowania części ciała nie objętych badaniem. Urządzenie zostało przystosowane do wykonywania zdjęć u osób niepełnosprawnych korzystających z wózka inwalidzkiego. Badanie jest u takich Pacjentów przeprowadzane w pozycji siedzącej, bezpośrednio na wózku.
Wyniki badania otrzymają Państwo na płycie CD wraz z oprogramowaniem, które umożliwia ich przeglądanie zarówno w postaci dowolnego przekroju jak i w formie trójwymiarowej. Dzięki temu możliwe jest ich ponowne wykorzystanie w późniejszym okresie przez innych lekarzy.

Oczywiście urządzenie umożliwia także wykonanie cyfrowych zdjęć rentgenowskich w projekcjach klasycznych (pantomogram, zdjęcie zatok obocznych nosa, zdjęcie cefalometryczne, zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych, projekcje PA i boczne czaszki).

 

Dla lekarzy

Skierowanie na badanie rentgenowskie w naszej pracowni do ściągnięcia tutaj.DentalNovum, 16-400 Suwałki, ul. Minkiewicza 14, tel. 087 567 28 54, Copyright © 2006 Prodent. Wszelkie prawa zastrzeżone.