System CEREC inLab 3D
Stomatologia estetyczna
Stomatologia zachowawcza
Endodoncja
Implantoprotetyka
Chirurgia
Diagnostyka rentgenowska
Promocje
Utraciłeś jeden lub kilka zębów?
Jest na to sposób. Rozwiązaniem są implanty.


Implantoprotetyka to dział stomatologii zdobywający coraz większą popularność. Łączy w sobie interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza chirurgii, protetyki i periodontologii. Dzięki zastosowaniu implantów można wykonać wiele uzupełnień protetycznych, których wykonanie nie byłoby możliwe w innych okolicznościach. Niezależnie od tego czy potrzebujesz odtworzyć pojedynczy ząb czy wiele zębów, implanty zębowe dają kompletne rozwiązanie które pozwoli Ci śmiać się i pewnie delektować ulubionymi potrawami. Implanty są specjalnie skonstruowanymi tytanowymi śrubami umieszczanymi w kości szczęk by służyć jako trwałe i solidne podparcie dla nowych zębów czy też protezy. Są gwarancją odzyskania naturalnej estetyki i funkcjonalności uzębienia. Ponadto wszczepy likwidują potrzebę szlifowania zdrowych zębów przyległych do luki.

Diagnostyka

Każdy implant jest indywidualnie dobierany kształtem i wielkością do warunków panujących w ustach pacjenta. Dlatego planowanie leczenia obejmuje wykonanie zdjęć radiologicznych (pantomogramu) oraz niejednokrotnie tomografii komputerowej. Istotą w planowaniu prac na implantach u każdego pacjenta jest ocena ilości i jakości tkanki kostnej mającej stanowić podłoże dla wszczepu. Dyskutowana jest możliwość zastosowania różnych metod implantologicznych, lekarz przedstawia wady i zalety każdej z nich. Obecnie większość bardziej złożonych zabiegów jest projektowana i przeprowadzana przy pomocy wirtualnego planowania przestrzennego wprowadzania implantów na komputerze. Służy do tego system SimPlant w którym rekonstruuje się trójwymiarowy model głowy pacjenta na komputerze w oparciu o wykonaną wcześniej tomografię komputerową. Pozycję implantów precyzyjnie dobiera się w stosunku do jakości i ilości kości pacjenta oraz do potrzeb estetycznych. W ciągu 15 minut od wykonania planu zabiegu otrzymujemy szablon dzięki któremu implanty w czasie zabiegu są wprowadzane idealnie w pozycjach zaplanowanych na komputerze.

Zalety wdrożenia tomografii 3D z systemem SimPlant to:
- duża precyzja zabiegu
- wysoka estetyka odbudowy zębów
- skrócony czas zabiegu

Zabieg wprowadzenia implantu

Podczas zabiegu opracowuje się w kości miejsce w którym umieszczony zostaje wszczep. Miejsce nad nim zaszywa się. Sam zabieg trwa około 10-15  minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Do kilku dni po zabiegu mogą utrzymywać się drobne dolegliwości bólowe oraz niewielki obrzęk. Pacjent w tym okresie jest pod stałą opieką naszego gabinetu. Okres pełnej integracji implantu z kością to około 2 do 3 miesięcy.  W ten sposób otrzymujemy dożywotnią podbudowę pod protetykę. Odsłonięcie implantów i wykonanie części protetycznej zajmuje od 1 godziny (przy pomocy CEREC inLab 3D) do około 2-4 tygodni. Jest to najczęściej korona lub most porcelanowy.Jeżeli brakuje kości...... stosujemy technikę sterowanej regeneracji tkanki kostnej. Odbudowa i gojenie kości w miejscu jej niedostatku jest możliwa dzięki preparatom kościotwórczym i kościozastępczym (BioOss), membranom zaporowym (BioGide, BioCollagen). Nowością jest zastosowanie fibryny bogatopłytkowej (PRF) pozyskiwanej z krwi pacjenta podczas zabiegu. Metoda pozyskiwania materiału przyspieszającego gojenie i efekt odbudowy kości polega na wyodrębnieniu z krwi pacjenta czynników wzrostu. Krew pobierana jest od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem i odwirowywana w specjalnie do tej metody przygotowanej wirówce. 

Koszty zabiegów implantologicznych

Na koszt leczenia implantologicznego ma wpływ ilość i zakres wykonanych zabiegów (liczba i rodzaj wszczepów, regeneracja kości) jak również rodzaj późniejszej rekonstrukcji protetycznej. Chirurgiczne wprowadzenie jednego implantu to wydatek około 3500 PLN. Aby zapoznać się z możliwościami i dokładnymi kosztami leczenia zapraszamy na konsultację. Jeżeli istnieje taka możliwość to leczenie implantologiczne powinno być leczeniem z wyboru. Jest ono najbardziej efektywnym i najbardziej oszczędzającym inne zęby rozwiązaniem problemu braków zębowych.


DentalNovum, 16-400 Suwałki, ul. Minkiewicza 14, tel. 087 567 28 54, Copyright © 2006 Prodent. Wszelkie prawa zastrzeżone.