System CEREC inLab 3D
Stomatologia estetyczna
Stomatologia zachowawcza
Endodoncja
Implantoprotetyka
Chirurgia
Diagnostyka rentgenowska
Promocje
System CEREC to rewolucyjny zestaw urządzeń umożliwiający lekarzowi wykonanie uzupełnień protetycznych w gabinecie stomatologicznym bez pośrednictwa pracowni protetycznej w ciągu jednej wizyty.

 

Dzięki zaawansowanej technologii obrazowania 3D jest możliwe zaprojektowanie, wyprodukowanie i osadzenie całej gamy nowych wypełnień ceramicznych - m.in. inlaye, onlaye,  korony, licówki. Proces, który dotychczas zajmował tygodnie jest wykonywany podczas jednej półgodzinnej wizyty.

 

 

W naszej klinice jako pierwsi w naszym kraju używamy najnowocześniejszego na świecie systemu CEREC inLab 3D w wielu zastosowaniach w  stomatologii. Służy on do wspomaganego komputerowo projektowania i wytwarzania (CAD-CAM) dla wszelkich odbudów i wypełnień zęba z ceramiki.

 

Przy pomocy komputera wykonujemy wypełniania ceramiczne, korony pełnoceramiczne, jak również licówki w czasie jednej wizyty.

 

Przy wykorzystaniu możliwości najnowocześniejszego oprogramowania 3D możliwa jest odbudowa zęba, która gwarantuje znakomitą estetykę, większą wytrzymałość i precyzję w porównaniu z dotychczasowymi technikami. Wyeliminowanie współpracy laboratorium protetycznego pozwoliło zredukować koszty pacjenta o połowę dając znakomity rezultat relacji jakości do ceny.

 

 

Jak działa CEREC?

 

1. Najpierw usuwane jest wcześniejsze wypełnienie i części zęba zniszczone przez próchnicę.

 

2. Potem na ząb nanoszony jest specjalny puder w sprayu.

 

3. Przy pomocy małej kamery wewnątrzustnej wykonywane jest zdjęcie zęba. System CEREC 3D przelicza w czasie rzeczywistym trójwymiarowy model zęba i rekonstrukcji która ma być wykonana (wypełnienie, inlay, korona, licówka, rekonstrukcja na implancie).

 

4. Przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii CAD-CAM system wycina z małego bloczka ceramiki wypełnienie które jest perfekcyjnie dopasowane do zęba - jak klocki LEGO.

 

5. Po procesie wykrawania (zaledwie 4-10minut!) nowe wypełnienie ceramiczne zakładane jest do ubytku w zębie. Po kontroli dopasowania jest cementowane specjalnym kompozytem światłoutwardzalnym.

 

6. Proces polerowania przywraca miłe uczucie gładkości i ząb jest gotowy do użycia. Ponieważ wypełnienie jest perfekcyjnie związane ze strukturą zęba możesz polegać na nim przez dłuższy czas, a nieporównywalna wytrzymałość ceramiki jest w stanie sprostać sile żucia przeciwnego zęba.

 

 

Korzyści:

 

 • Najwyższa wytrzymałość i trwałość w porównaniu do innych typów ceramiki i kompozytów.
 • Największa oszczędność tkanek zęba. Musimy zebrać tylko zniszczoną przez próchnicę część zęba, a zdrowe szkliwo i zębina pozostawione są nietknięte i stanowią dodatkową podporę dla uzupełnienia ceramicznego.
 • Ponieważ cały proces produkcyjny wykonany jest  precyzyjnie wyłącznie w ceramice - uzupełnienie nie zawiera metalu mogącego powodować problemy.
 • Ceramika jest wysoce biokompatybilnym materiałem.
 • Uzupełnienie  jest idealnie dopasowane kolorystycznie.
 • Nie ma wycisków! Specjalna kamera 3D "fotografuje" i dokonuje pomiarów zęba. Używając CEREC 3D nie musimy męczyć Cię pobieraniem żadnych wycisków.
 • Cała wizyta zajmuje tylko 45-60 min.
 • Nie musisz używać uzupełniania tymczasowego.
 • Nie musisz czekać 2 tygodni na wykonanie uzupełnienia ostatecznego.
 • Wszystko w czasie jednej wizyty - wykonujemy odbudowy ceramiczne bezpośrednio w naszej klinice i cementujemy w ciągu godziny. Oszczędzamy Państwa czas i konieczność kolejnej wizyty.
 • Marzenie wielu z Państwa stało się rzeczywistością - większa część zabiegu odbywa się przy zamkniętych ustach i bez udziału pacjenta!

 DentalNovum, 16-400 Suwałki, ul. Minkiewicza 14, tel. 087 567 28 54, Copyright © 2006 Prodent. Wszelkie prawa zastrzeżone.